váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Byty a domky

Zde je vedle solidní funkčnosti důležitý i požadavek na rozumnou cenu. Většinou je požadováno co nejjednodušší řešení s několika pohybovými detektory. Ano, je to lepší, než nic a později je možné malý systém snadno rozšířit.

Doporučované minimum jsou 2 pohybové detektory + mag. spínač na vstupu. Případně pak několik dalších prvků na kritických místech, jako zadní okno, zadní dveře, zahradní domek apod..

Samozřejmě, že stačí přidat několik magnetických spínačů otevření dveří a větraček. Případně audiodetektor rozbití skla (obsáhne celou místnost s více okny), náklonové a další detektory. Pak máme již logicky správné řešení indikace napadení ještě před vstupem do domu. To se hodí při zapnutí nočního střežení ve spánku, ale i dřívější vyhlášení poplachu ještě před vstupem pachatele dovnitř. Siréna většinou odradí od dalšího postupu...

... ale držme se tedy menších systémů, které jsou v jednoduchých sestavách citelně levnější, než obdobná konfigurace prvků komplexních systémů.

Solidní a spolehlivý systém PARADOX MAGELLAN má jednotnou platformu bezdrátových detektorů, vč. různých venkovních bezdrátových prvků. V jen bezdrátovém provedení je pro byty a domky výhodná ústředna s klávesnicí, reproduktorem a displejem Magellan Compact.  Má vynikající poměr cena/kvalita/komfort používání. S dálkovými ovladači, resp. integrovanou klávesnicí v ústředně vyhoví pro nízká rizika napadení. K dispozici je modulární rozšiřování - s externí bezdrátovou klávesnicí až 32 bezdrátových detektorů. Pohlídá i dvougenerační dům - 2 byty v domě, každý s možností částečného zapnutí... Nejčastěji se volí zobrazená sestava jako startovací set, k němuž se přidávají další bezdrátové prvky. Je z čeho vybírat - jak je patrné v prospektu. Vše je velmi propracované a kvalitní - od renomovaného kanadského výrobce. Na obrázku naznačená sestava s GSM komunikátorem, s bezdrátovým mag. spínačem a detektory pohybu nemá v této kategorii konkurenci. Ovládání je velice komfortní, dokonce s českou hlasovou nápovědou - to se hodí, když např. nemáte po ruce brýle...

      Pro drátovou/hybridní instalaci nabídneme systém s vyšší homologaci pro pojišťovny a celkově vyššími technickými možnostmi PARADOX Spectra/Magellan.  Má oddělenou systémovou klávesnici v různém provedení, vč. dotykové LCD. Modulární kapacita pro až 32 zón - detektorů/ až 2 byty/subčásti s částečným zapínáním střežení... Bezdrátová nástavba Magellan pro společné bezdrátové prvky s výše uvedeným kompaktním řešením může být instalována i později, má profesionálnější parametry. To samé platí i pro GSM a GPRS komunikátor. Navíc může být instalován IP komunikátor pro dálkovou správu přes mobilní aplikaci (Android i iOS). S GSM, IP je cena je již na úrovni komplexního domovního systému JA-100 ...výhodu získá především při použití více venkovních bezdrátových detektorů.

       Pro nejlevnější profi drátovou/hybridní instalaci nabídneme ekonomický systém SATEL VERSA pro napojení na PCO /PERFECTA pro individuální střežení s aplikací v mobilu. Prakticky se stejnou střežící funkčností, jako výše uvedené zařízení. Má též oddělenou klávesnici v různém provedení a Satel Perfecta....pngmodulární ústřednu pro až 32 zón - detektorů/ až 2 byty... Umožní výběr toho nejnutnějšího a tím si udržet cenu. Snadné rozšiřování v rámci zvolené klávesnice přidáním zónového modulu. Je zde možnost levných bezdrátových prvků s homologací pro byty a objekty s nižšími riziky napadení. Bezdrátové detektory řady MICRA nemají tolik možností, jako výše uvedené systémy, ale postačí pro nejběžnější požadavky.                                             

 

 

   Pro nejmenší bezdrátové aplikace v malých bytech a domcích je možné využít i minialarm ePIR. Prostě jen dvojitý pohybový detektor s integrovanou centrální jednotkou vč. GSM modulu, event. přídavný bezdrátový dvojitý detektor pohybu, bezdrátový magnetický spínač, siréna... Ovládání prozvoněním u příležitostného zapínání, nebo dálkovými ovládači. Jde o minimální řešení, které cílí na cenu v profi kvalitě. Komfort, jako dělené střežení pro spánek a podobné funkce výše uvedených systémů nečekejte. Rozhodně ale obstojí v kategorii bezproblémové minimum.

 

 

Samozřejmě s vyššími požadavky roste i cena těchto systémů. Především při požadavku na další bezdrátové klávesnice, audiodetektory rozbití skla apod. se cena s vyššími systémy srovnává. Pak je výhodnější použít rovnou vyšší systém, jako je Jablotron JA-100 ...

Poklepem na název, či obrázek u systému budete přesměrování na detailní informace o systému.

Napište nám