váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Ekonomické HD kamerové systémy

Představujeme Vám nejmodernější HD technologii na koaxiálních kabelech s rozlišením až 5 Mpx nahrazující původní kamery s rozlišením cca 0,4 Mpx. Jsou optimální pro většinu běžných instalací, ale i renovace stávajících systémů na koaxiálních kabelech. S převodníky převedou obraz i na kroucené dvojlince - běžných datových a telefonních kabelech až 250m. Pečlivě sledujeme vývoj technologií na trhu. Nejvíce nabízíme HD-TVI a IP systémy Hikvision.

Nová řada HD analog kamer začíná s rozlišením na 1 Mpx, nejvíce se instalují FullHD kamery 2Mpx pro nejvýhodnější poměr cena/výkon. Poměr stran FullHD je 16:9, takže zobrazení na FullHD monitoru/televizi, či mobilních telefonech a tabletech je stranově nezkreslené, ostré.  Novinkou jsou 3 Mpx a 5 Mpx HD analog kamery s poměrem stran 4:3 - to se hodí pro sledování velkých ploch, dlouhých tras apod. Digitální zvětšení záznamu má pak delší dobu ostrý obraz.

Nové ekonomické IP kamery jsou nejvíce instalovány v rozlišení 2 Mpx, 4 nebo 5 Mpx. Nově pak i 8 Mpx (4K) pro větší plochy. Jen je potřebné počítat se sníženou citlivostí kamer nad 2 Mpx. IP kamery mají přenos obrazu po počítačové síti, s možností snadného bezdrátového propojení pomocí WiFi.

Střežící funkce, jako je detekce aktivity v nastavené oblasti, překročení nastavené linie, či střežení kvality obrazu mají HD analog systémy implementovány v rekordérech, IP systémy pak přímo v IP kamerách formou logických vstupních signálů a spínacích kontaktů. Ty mohou spustit jen bzučák na sledovací aplikaci, poslat e-mail, ale i sepnout kontakt pro varovné světlo, nebo předat signál zabezpečovací signalizaci při ztrátě kamery...

HD videorekordéry umožní připojovat původní analogové, ale i nové HDanalog, ale i několik IP kamer. O HD-TVI technologii v obchodní řadě TURBO HD Hikvision se dočtete více v presentačním letáku. Další novinkou je universálnost HD videorekordérů Hikvision, umožňující připojovat i jiné formáty, jako je AHD, či HD-CVI jiných výrobců kamer. Pro servis jiných technologií naopak poslouží kamery 4v1 - 4 technologie HD-TVI, AHD, HD-CVI a D1analog v jedné kameře...

Sestavování ekonomického systému Hikvision z HD-analog a IP kamer:

Záznamové HD analog/IP videocentrum:

Jako minimum nabízíme základní nejdostupnější HDanalog systém pro 1 až 2 Mpx kamery pro domácnosti a malé provozovny s nekompromisním požadavkem na ekonomiku pořízení. Vybíráme z řady pro 4. 8, nebo 16 kamer, u 2 Mpx kamer zde neobsazujeme plnou kapacitu vstupů. Nečekejme zde střežící funkce, ale dáDVR řady 7100 obr..pnglkový náhled a slušný FullHD záznam zvládne bez problémů. Umožní připojit původní kamery 0,4 Mpx a nové 1 a 2 Mpx HD analog kamery rychlostí až 12 sn./sec/1 každou kameru. 1x HDD až 6 GB. Plastový elegantní kryt.

 

Pro většinu požadavků nabídneme u obytných domů a běžných provozoven standardní HDanalog systém 2Mpx. Má větší výkon, při 2 Mpx kamerách můžeme použít všechny vstupy. Umožní připojit 1 až 2 IP kamery 2 Mpx a tak instalovat některé kamery přes WiFi, nebo někde na počítačové síti... V nabídce jsou různě výkonné verze, standardní 15 sn./1 sec/kam většinou postačí. Verze Real Time 25 sn./1 sec/kam umožňují rychlý záznam u více frekventovaných vjezdů, průchodů apod.. Mají vstupy/výstupy pro propojení se zabezpečovací signalizací. Vyrábí se se vstupy pro 4, 8, 16, 24, nebo 32 kamer. 

Pro sledování větších ploch a průmyslové aplikace je vhodná vyšší HD analog řada pro 3 Mpx, resp. 5 Mpx a 4 Mpx IP kamery.  Umí připojit 1 až 2 IP kamery až 4 Mpx, provedení 4, 8, nebo 16 kamer. U hybridní verze s rovnocennými IP a HD analog vstupy můžete volně kombinovat obě kamerové technologie s HD analog až 5 Mpx, IP až 8 Mpx až do 32 kamer.

Od 8-kam. verzí je možné instalovat 2 HDD do 6 GB, u nejvyyšších ekonomických typů pak až 4 HDD. Kovový profi kryt v různých provedeních, s ovládacími tlačítky a voličem, nebo bez nich, standardní zobrazení na FullHD monitoru, nejvyšší typy umožní zobrazení až na 4K monitoru. 

Ekonomické IP systémy

IP kamery navrhneme buď v případě již hotové výkonné počítačové sítě v moderních areálech, nebo tam, kde není možné instalovat přímou kabeláž pro levnější HDanalog kamery. Ekonomická řada IP videocenter má zpravidla integrovaný switch s PoE napájením v jednom kabelu s daty pro 4, 8, nebo 16 IP kamer. Datové kabely u těchto videocenter mohou být standardně až 100m dlouhé, u switch s extend módem až 250m pro 1 kameru. Rozlišení kamer zpravidla 2Mpx, nově často 5, nebo až 8 Mpx(4K).   

Vyšší, ještě ekonomická profi řada pro až 32 IP kamer již zvládá i více kamer 6 Mpx, nově pak až 12 Mpx. Zpravidla instalujeme již speciální switch s PoE napájením kamer, nově až do 250m po jediném datovém kabelu.  ... HDD až 6 TB (1 až 4 ks), standardně FullHD monitor, u vyšších typů 4K monitor. Dálkový dohled a přehrávání záznamů stejné, jako u výše popsaných typů HD analog/IP.      Nejdůležitější volbou určení typu IP záznamu (NVR) je tzv. datový tok, které dané zařízení zvládne. Proto je nutné nahlížet nejen k teoretickému počtu zvládnutí kamer, ale dle rozlišení kamer přihlédnout k sumárnímu datovému toku všech IP kamer. Čím vyšší rozlišení, tím vyšší je datový tok z kamery do videocentra. 

Ekonomické profi kamery v provedení HD analog a IP digital:

HD kamery 1 a 1,3 Mpx jsou již minimem. Někde postačí, ale 2 Mpx FullHD vykreslí i na velkém FullHD monitoru ostrý obraz. V praxi vítězí nejlepší poměrem cena/výkon v podobné ceně s rozlišením 2 Mpx, nově 5 a 8 Mpx. Tam, kde je to výhodnější, použijeme technologii HD analog, na datové síti a ve speciálních případech pak variabilně IP digital. Ekonomické kamery obstojí ve většině aplikacích. Nejlevnější produktová řada má jednoduchou optiku. Pro kvalitnější zobrazení a zvládnutí složitějších světelných podmínek jsou některé osazeny ručně nastavitelnou optikou a automatickou clonou. Nově i s motorzoom objektivy umožňujícími dálkové nastavení a automatické doostření. Prakticky všechna provedení mají formát signálu jak v analog HD-TVI, tak i v IP digital. K dostání od malých kamerek po větší  kompaktní v různém provedení a dosahu IR přísvitu. Také i v modulárním provedení s volbou objektivu do velkého krytu. 

Nejdostupnější produktová standardní řada HD kamer má citlivost 0,1 lx/0,01 lx AGC ON - vidí tedy slušně při dobrém pouličním osvětlení. Kamery mají OSD menu pro dálkové nastavení parametrů, IR přísvit. Vyrábí se většinou s jednoduchou optikou s pevnou clonou v různých velikostech, jako malé kamerky s IR přísvitem cca 10m, kompaktní kamery s IR do cca 30, nebo 50m... je určena pro většinu aplikací v běžných světelných podmínkách.

Vyšší řada HD kamer má především citlivost 0,01 lx/0,003 lx AGC ON, vidí slušně i při slabém pouličním nasvětlení. Mají i vyšší funkce pro pohled proti světlu (WDR 120dB). Tyto kamery dodáváme spíše s lepší optikou - s nastavitelným objektivem a automatickou clonou.          

Volba formátu ekonomické kamery  HD-analog, nebo IP, provedení od malých kamerek, přes kompaktní, modulární a větší umožní sestavovat systém pro optimální funkčnost, ale i cenu

Speciální kamery mají několikanásobně vyšší cenou než standardní, umožní ale splnit i náročné požadavky. Jde především o otočné (PTZ) kamery se zoom objektivy (HD analog i IP), nově ale i IP panoramatické kamery s možností digitálního výběru detailu při souběžném záznamu celého panoramatického zobrazení... 

IP kamery jsou náchylnější na zarušení např. přepěťovou vlnou. To vede občas k jejímu zastavení. Tak vedle IP kamer pro vyšší spolehlivost musíme počítat s profi PoE switch - zařízením, které rozpozná zastavení IP kamery a tu automaticky restartuje. Proto v ekonomické kategorii do 2 Mpx, resp do 4 Mpx jasně vede HD-TVI technologie na koaxiálních kabelech. V této kategorii jsou IP kamery instalovány spíše pokud to jinak nejde...

Tam, kde nepostačuje ekonomický HD kamerový systém, navrhneme SMART IP systém. Výrobní řada agilního výrobce Hikvision je pro praxi kompletní. Pro přehled o šíři výroby můžete nahlédnout do produktového katalogu Hikvision. Soubor je větší, vyžaduje rychlý Internet. Zde vidíme nejen vyšší typy IP kamer, ale i vyšší záznamová videocentra a specializované síťové prvky s inteligentním napájením pro kamery. Je zde i rozdíl v koncepci umístění tzv. střežících funkcí. U vyšších IP systémů jsou umístěny i v kamerách (mají své vstupy/výstupy). U ekonomických IP i HD-TVI systémů jsou alarmové vstupy/výstupy převážně jen v záznamovém centru.

Pozn: Pro sestavení kamerového systému potřebujeme ještě záznamové disky, kabeláž a systém napájení kamer. Snažíme se vést ke každé kameře jen jeden kabel. Pro eliminaci rušení videosignálu používáme oddělovací obvody. Pro zobrazení na monitoru doporučujeme typy s širokým pozorovacím úhlem s IPS, nebo MVA/VA/PVA obrazovkou. Napájení ze sítě zálohuje UPS - zdroj 230V stř. s akumulátorem. Pro dohled přes PC potřebujete počítačovou síť a pro vzdálený dohled pak internetovou přípojku, nejlépe s pevnou IP adresou (u malých řešení není podmínkou).

Napište nám