váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Ekonomické HD kamerové systémy

Ekonomické, ale již profesionální řešení jak malých, tak i větších sestav kamer, záznamu a dálkového dohledu. V záplavě zařízení na trhu jsme pro Vás vybrali systém HIKVISION. V praxi vítěz jak s ohledem na výběr technika, tak i uživatelsky vlídného rozhraní. 

Co umí HIKVISION:  Vyřešit malý střední, nebo větší systém pomocí zánamových videocenter různé kapacity. Ty jsou pak spolu s kamerami vyráběny pro rozlišení 2 Mpx, 4 Mpx, či 8 Mpx. To vše buď v základní profi výbavě, nebo navíc s pomocnými střežícími funkcemi a nově pak i s rozpoznáváním obličejů.  

hik connect.pngPředstavení HIKVISION systému:

Sestavíme Vám optimální systém z velkého výběru kamer s ohledem na požadavky, prostředí a cenovou dostupnost. K mání jsou jak levné HD analog kamery až 8 Mpx, tak i různě vybavené IP kamery. Vše lze kombinovat do jednoho systému. Svod videosignálu od kamer do centra provedeme kabelově, nebo bezdrátově. Samozřejmě kabelem levněji, ale když to nejde, bezdrátově na oddělené WiFi síti oceníte šetrnou instalaci.

 

Uživatelské rozhraní vyniká jednoduchostí a variabilitou. Záznam si prohlédnete u videorekordéru přes FullHD, či 4K monitor. Přes počítačovou síť pak na PC (Win.,iOS) a především velmi snadno na mobilních telefonech a tabletech (Android, iOS). Zabezpečené spojení buď na Vaši konkrétní IP adresu, či snadno přes server výrobce. Tam již pevnou IP adresu nepotřebujete.

Střežící funkce, jako je detekce aktivity v nastavené oblasti, překročení nastavené linie, či střežení kvality obrazu mají HD AcuSense.pnganalog systémy implementovány v rekordérech, IP systémy pak přímo v IP kamerách formou logických vstupních signálů a spínacích kontaktů. Ty mohou spustit jen bzučák na sledovací aplikaci, poslat e-mail, ale i sepnout kontakt pro varovné světlo, nebo předat signál zabezpečovací signalizaci při ztrátě kamery... Novinkou je funkce AcuSense - rozpoznání pohybu jen člověka, nebo automobilu s vysokou účinností!

Tato funkce je k dispozici v některých IP kamerách, tak i v záznamových rekordérech (pro až 4 kamery) a tím je možné provést upgrade i stávajících kamerových systémů na účinnější střežení objektů kamerami. Samozřejmě nenahradí plně střežení venkovními detektory, ale doplní je na podstatně vyšší úroveň v přijatelných nákladech na pořízení.

kamera s PIR.png

 

Pro střežení perimetru rezidencí, či jednoznačnou detekci pohybu před kamerou jsou určeny kamery s PIR detektory pohybu. Nejsou tak selektivní, jako detektory při zabezpečovací signalizaci, ale poslouží dobře jako prealarm, či solidní notifikace pro nasměrování pozornosti při dálkovém dohledu, ale také pro stálou ostrahu.

Tyto funkce vylepšují detekci aktivity, která je závislá jen na změně obrazu, jasu apod. - neuměla však eliminovat dopad světla ze sousedství, svit slunce, pohyb stromů, trávy...

 

Ekonomické kamerové systémy můžeme doplňovat o chytré kamery a získat tak funkce vyšších řešení. Např. základní thermokamery.pngTERMO kamery s duálním sensorem. Jde především o požární prevenci, či ostrahu tam, kde to běžnými kamerami není možné. 

Rozpoznají člověka i bez nasvětlení, vidí za listí, trávu. Vidí i v mlze, relativně i v dešti a sněžení... 

 

 

 

 

 

 

 Sestavování ekonomického systému Hikvision z HD-analog a IP kamer:

HD videorekordéry umožní připojovat původní analogové, ale i nové HDanalog, ale i několik IP kamer. O HD-TVI technologii v obchodní řadě TURBO HD Hikvision se dočtete více v presentačním letáku. Další novinkou je universálnost HD videorekordérů Hikvision, umožňující připojovat i jiné formáty, jako je AHD, či HD-CVI jiných výrobců kamer. Pro kompatibilitu servisu jiných technologií naopak poslouží kamery 4v1 - 4 technologie HD-TVI, AHD, HD-CVI a D1analog v jedné kameře...

Záznamové HD analog/IP videocentrum:

Jako minimum nabízíme základní nejdostupnější HDanalog systém pro domácnosti a malé provozovny s nekompromisním požadavkem na ekonomiku pořízení. Vybíráme z řady pro 4. 8, nebo 16 kamer.  Nečekejme zde vyšší střežící funkce, ale dáDVR řady 7100 obr..pnglkový náhled a slušný FullHD záznam zvládne bez problémů. Umožní připojit původní kamery 0,4 Mpx a nové 1 a 2 Mpx HD analog kamery a 1 až 2 IP kamery až 2 Mpx. 1x HDD až 8 GB. Plastový elegantní kryt.

Pro většinu požadavků nabídneme u obytných domů a běžných provozoven standardní HD analog systém 2 Mpx. Má větší výkon. Umožní připojit 1 až 2 IP kamery 2 až 4 Mpx a tak instalovat některé kamery přes WiFi někde na počítačové síti... V nabídce jsou různě výkonné verze.  Mají vstupy/výstupy pro propojení se zabezpečovací signalizací. Vyrábí se pro 4, 8, 16, 24 a 32 HD analog kamer. Nebo jako hybridní i pro více IP kamer až 8 Mpx. 1 až 2 HDD až 8 TB...

Vyšší ekonomické profi systémy již mají i pokročilé střežící funkce, Pro sledování větších ploch a záznam více detailů v provedení až 4 Mpx, nebo až 8 Mpx záznam ekonomických HD analog kamer. Zde je dle provedení možné připojovat i více IP kamer. Nejvyšší typy se 4, či více HDD umožní vytvářet i průmyslové řešení se zdvojenými HDD...

Standardní zobrazení na FullHD monitoru, vyšší typy umožní zobrazení až na 4K monitoru, propracovaný dálkový dohled.  

Ekonomické profi kamery v provedení HD analog a IP digital:

HD kamery 1 Mpx jsou dnes minimem. Někde postačí, ale 2 Mpx FullHD vykreslí i na velkém FullHD monitoru ostrý obraz. V praxi vítězí lepším poměrem cena/výkon kamery s rozlišením 2 Mpx, nově 5(4) a 8 Mpx. Tam, kde je to výhodnější, použijeme technologii HD analog, na datové síti a ve speciálních případech pak variabilně IP digital. Ekonomické kamery obstojí ve většině aplikacích. Nejlevnější produktová řada má jednoduchou optiku. Pro kvalitnější zobrazení a zvládnutí složitějších světelných podmínek jsou vyšší typy osazeny nastavitelnou optikou a automatickou clonou. Nově i s motorzoom objektivy umožňujícími dálkové nastavení záběru a automatické doostření. Prakticky všechna provedení kamer jsou ve verzi jak v analog HD, tak i v IP digital. K dostání od malých kamerek po větší  kompaktní v různém provedení a dosvitu IR přísvitu. Také i v modulárním provedení s volbou objektivu do velkého krytu. NVR s WiFi.png

Pro bezkabelové instalace jsou určeny ekonomické IP WiFi kamery a videocentrum s funkcí AP jen pro tyto kamery. Tak není Vaše Wifi rušena provozem kamerového systému.

Různé provedení od 2 do 4 Mpx. Specifikujte použití, zhotovíme nabídku

WiFi kamery[1].png

 

 

 

 

Ekonomické čistě IP systémy

IP kamera je oproti HDanalog kameře v podstatě samostatné zařízení pracující na počítačové síti. Má své rozhraní pro nastavení z PC, event. i záznamovou paměť ve formě microSD karty. Podle vybavení buď běžné, nebo i pokročilé funkce. I v základu je vždy dražší, než funkčně srovnatelná HDanalog kamera. Proto standardní ekonomické IP kamery používáme tam, kde HDanalog nelze použít. Střední a vyšší IP kamery jsou již jen v IP technologii.

Nejlevnější IP kamery použijeme především tam, kde je již provedena a využitelná výkonná počítačová síť. Díky duálnímu streamu lze kombinovat distribuci videosignálu na různá místa. Snadné přenášení pomocí WiFi vyřeší instalaci tam, kde nelze použít kabeláž.

Střední a vyšší IP kamery již mají implementovány funkce, které nemají v HDanalogu alternativu. Zde uvažujeme jen o IP technologii.

Ekonomická řada IP videocenter může mít  integrovaný switch s PoE napájením v jednom kabelu s daty. Vyrábí se pro 4, 8, 16, nebo 32 IP kamer. Datové kabely u těchto videocenter mohou být standardně až 100m dlouhé, u switch s extend módem až 250m pro 1 kameru. Rozlišení kamer nejčastěji 2 až 4(5) Mpx, nově často 8 Mpx(4K), u speciálních kamer až 12 a více Mpx.   

Nejdůležitější volbou určení typu IP záznamu (NVR) je tzv. datový tok, které dané zařízení zvládne. Proto je nutné nahlížet nejen k teoretickému počtu zvládnutí kamer, ale dle rozlišení a požadované snímkové rychlosti záznamu kamer přihlédnout k sumárnímu datovému toku všech IP kamer. Čím vyšší rozlišení, tím vyšší je datový tok z kamery do videocentra. Nové NVR a IP kamery mají i nový komprimační formát H265+. Znamená to úsporu min 1/3 místa na HDD. 

Pro praktické profi a všechny průmyslové aplikace IP kamer nevystačíme jen s případným switch integrovaným do NVR. Instalujeme lokální switch-e s PoE napájením kamer, nově až do 250m po jediném datovém kabelu. Switche jsou buď stávající podnikové na vlastním rozsahu, spíše budujeme samostatnou počítačovou síť jen pro IP kamery.   


Vyšší řada HD analog i IP ekonomických kamer 
má především vyšší citlivost 0,01 lx/0,003 lx AGC ON, vidí slušně i při slabém pouličním nasvětlení, lépe než lidské oko. Mají i vyšší funkce pro pohled proti světlu (WDR 120dB) atp. Tyto kamery dodáváme jak se základním mikroobjektivem, tak spíše již s lepší optikou - s nastavitelným objektivem a automatickou clonou.   

Speciální kamery mají několikanásobně vyšší cenou než standardní, umožní ale splnit i náročné požadavky. Jde především o otočné (PTZ) kamery se zoom objektivy (HD analog i IP), nově ale i IP panoramatické kamery s možností digitálního výběru detailu při souběžném záznamu celého panoramatického zobrazení... 

Stále diskutovaná spolehlivost IP kamer a jak na to: Jsou rozhodně náchylnější na zarušení např. přepěťovou vlnou. To vede občas k jejímu zastavení. Tak vedle IP kamer pro vyšší spolehlivost musíme počítat s profi PoE switch - zařízením, které rozpozná zastavení IP kamery a tu automaticky restartuje. Proto v ekonomické kategorii 2 Mpx, resp do 8 Mpx jasně vede HD analog technologie na koaxiálních kabelech. V ekonomické kategorii jsou dražší IP kamery instalovány spíše jen pokud to jinak nejde...

Tam, kde nepostačuje ekonomický HD kamerový systém, navrhneme SMART IP systém. Výrobní řada agilního výrobce Hikvision je pro praxi kompletní. Pro přehled o šíři výroby můžete nahlédnout do produktového katalogu Hikvision. Soubor je větší, vyžaduje rychlý Internet. Zde vidíme nejen vyšší typy IP kamer, ale i vyšší záznamová videocentra a specializované síťové prvky s inteligentním napájením pro kamery. Je zde i rozdíl v koncepci umístění tzv. střežících funkcí. U vyšších IP systémů jsou umístěny i v kamerách (mají své vstupy/výstupy). U ekonomických IP i HD-TVI systémů jsou alarmové vstupy/výstupy převážně jen v záznamovém centru.

Pozn: Pro sestavení kamerového systému potřebujeme ještě záznamové disky, kabeláž a systém napájení kamer. Snažíme se vést ke každé kameře jen jeden kabel - k tomu slouží další podpůrné technologie. Pro eliminaci rušení videosignálu používáme oddělovací obvody. Pro zobrazení na monitoru doporučujeme typy s širokým pozorovacím úhlem s IPS, nebo MVA/VA/PVA obrazovkou - standardně FullHD, nyní i 4K. Napájení ze sítě zálohuje UPS - zdroj 230V stř. s akumulátorem. Pro dohled přes PC potřebujete počítačovou síť a pro vzdálený dohled pak internetovou přípojku, nejlépe s pevnou IP adresou (u malých řešení není podmínkou, pomohou Cloud aplikace).