váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Kontrola vstupu

 Kontrolu vstupu/povolení průchodu řešíme jako:

  • náhradu klíče pro denní, nebo celodenní režim
  • nebo jako plnou kontrolu průchodů vč. ochrany před dvojím průchodem jednoho čipu apod.

U nejmenších aplikací lze instalovat jen autonomní kódový zámek, nebo čtečku čipů s vestavěnou logickou jednotkou vně dveří, uvnitř záložní zdroj. Takové řešení je přijatelné jen v denním režimu uvnitř domu/budovy pro místa s nízkými riziky napadení. Pro pár čipů stačí programovací karty, při větším počtu osob doporučujeme použití systému programovaného z počítače. Otevírání kódové zámky.pngje nejlevnější jen odjištěním střelky dveří, které mají kování zvenčí kouli/olivu a zevnitř kliku. Pokud nestačí, je nutné instalovat Odemykání elektromechanickým/ elektromotorickým zámkem. 

U aplikací s vyššími požadavky na bezpečnost pak doporučujeme samozamykací vícebodový zámek a řídící jednotku čtečky čipů se záložním zdrojem a komunikačním rozhraním umísťujeme uvnitř za zabezpečenými dveřmi. Zvenčí je buď oliva s elektromotorickým odemykáním, nebo klika s blokací otevření elektromechanického čtečka otisk kód.pngzámku. Uvnitř je pak vždy klika s funkcí antipanik "E" s mechanickým odemknutím zámku. Povel k otevření/odblokování dává řídící jednotka umožňující odemknutí autorizovaným čipem/kartou. Samozamykací systém je akceptovaný pojišťovnami jako uzamčený vstup.

Nejčastěji instalujeme systémy, které mají další bezpečnostní rozhraní pro zasílání poplachových zpráv (GSM, IP komunikátor). Programují se pomocí počítače, ale mohou mít i volitelný panel pro rychlé smazání čipu a kontrolu stavu zařízení. Důležitá vlastnost námi nabízených systémů je snadná obsluha a možnost modulárního rozšiřování. Díky modularitě máte možnost volit i cenu a pozdější rozšíření. 

Pro bytové domy je dnes optimální český systém APSmini+.     Při spojení se zabezpečovacím systémem nabídneme kontrolu otevírání dveří v systému Jablotron Více informací o výrobku NWGD 46JA-100+ , nebo u nejmenších aplikací s GSM systém pro ovládání mobilními telefony. Důraz je zde kladen na jednoduchost obsluhy a snadné dálkové nastavení parametrů. Řídící jednotku pro kontrolu vstupu je možné rozšířit o další logické jednotky, vč. možnosti ovládání výtahu. K dispozici vč. přehledného dohledového a administračním software. Spolu s kamerami a samozamykacím zámkem vytvoří bezpečnou hráz proti neoprávněnému vstupu. 

Pro administrativní budovy a areály nabízíme nejčastěji modulární systém APS a APSmini+ díky možnosti spojení s docházkou. Často řešíme vše v jednom systému - zabezpečení, přístup, kontrolu kamer - menší PARADOX EVO, střední Honeywell GALAXY, nebo velké řešení Honeywell MB Secure. Součástí je GSM/IP komunikátor, modulární bezpečnostní centrála pro detektory a periferie systému. Vedle propojení na počítač nabídneme  LCD ovládací a kontrolní panely se čtečkami čipů, které poslouží i pro rychlé smazání ztraceného čipu ... Nabídneme řešení přesně podle Vašich požadavků, doporučíme sestavu bez slabin v zabezpečení Vašich vstupů. Vrcholem je pak integrace do sw pro řízení budov, vč. přímého propojení s kamerovým systémem spojující systémy do jednoho dispečerského pracoviště. Více o těchto systémech v kategorii Zabezpečení - EZS / Velké budovy a podniky nebo Provozovny...