váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Porovnání bezdrátových systémů pro domy a provozovny

Základní řešení

Technické optimum

Speciální systémy

 

Základní řešení pro spolehlivý bezdrátový systém optimalizovaný pro domky a byty PARADOX Magellan má vynikajícípoměr cena/kvalita/komfort používání. Je určen jako elegantní řešení malých a jednoduchých systémů pro byty a domky. Především s dálkovými ovladači pro běžný příchod/odchod, integrovaná klávesnice v ústředně pak poslouží především na zapnutí střežení pro spánek... Do provozoven a domů s vyššími hodnotami se nehodí pro svou konstrukci. Ústředna, GSM modem i klávesnice jsou totiž v jedné subtilní elegantní skříňce. Tedy více zranitelné řešení jen pro nízká rizika napadení s umístěním dále od vstupu. Pohlídá i dvougenerační bydlení - 2 byty, každý s možností částečného zapnutí. Možnost více, než 30 bezdrátových detektorů se většinou nevyužije, zrovna tak široká škála bezdrátových prvků kompatibilní s vyššími systémy téhož výrobce. Více je v letáku PARADOX Magellan. Na obrázku naznačená sestava i s přídavnými mag. spínači a detektory pohybu nemá v této kategorii cenovou konkurenci. Ovládání je velice komfortní, dokonce s českou hlasovou nápovědou - to se hodí, když např. nemáte po ruce brýle... Dá se sestavit i větší systém, vč. přídavné bezdrátové klávesnice atd., ale pak je výhodnější následující systém. Určeno především pro volání na privátní telefony, event. s možností připojení na PCO. Budete potřebovat vlastní SIM, při připojení na PCO je SIM většinou v režii PCO.

 

Technické optimum Jablotron JA-100 - tak by se dal charakterizovat produkt ambiciózního českého výrobce Jablotron. Díky geniálně jednoduchému ovládání spolu se solidní kvalitou z něj vytvořily prodejní šlágr. Centrála s GSM i IP komunikátorem a místem i pro velký akumulátor, k tomu klávesnice se čtečkou čipů - to něco stojí. Avšak např. u 15 detektorů se již jako celek cenově srovnává s nejlevnějšími profi systémy. Modulární výstavba umožní sestavovat řešení pro byty, ale i velké obytné domy, či provozovny. Kapacita pro až 120 detektorů/prvků, 15 subčástí a tak trochu jiný, český přístup k řešení univerzálního systému splní i atypické požadavky. Kompletní řada bezdrátových detektorů nemá konkurenci. Sběrnicové drátové prvky a vstupní moduly doplní možnosti použití i při drátovém, či kombinovaném provedení. Díky geniálně pojatému systému ovládání můžete jednoduše ovládat a letmým pohledem snadno zkontrolovat stav i složitého systému. Také ale i snadno jedním stiskem spínat např. zavlažování, osvětlení...jednoduché i pro děti a seniory.

 Tento systém umí posílat i fotoverifikaci poplachové situace. Buď fotokamerkou ve vnitřním detektoru pohybu, nebo samostatnou kamerkou, která může být ve venkovním krytu. Nejde o kamerový systém, ale je to fotofunkce v náhledové kvalitě, která podstatně omezí plané výjezdy.  

Při volání na privátní telefony budete potřebovat vlastní SIM, při připojení na PCO je bezpečnostní SIM v režii PCO. Při privátním volání a využití jen služby aplikace samoobsluha je bezpečnostní SIM za poplatek 100,- Kč měsíčně v režii společnosti Jablotron (doporučujeme při privátním střežení). 

Leták JA-100 - základní info.pdf

Katalog JA-100.pdf

 

 Speciální systém Videofield:  Je unikátní bezdrátové zařízení pro střežení s požadavkem na videorverifikaci - videopotvrzení narušení. S poplachovou zprávou jde i 10 sec. video z integrovaných kamerek se venkovních, nebo vnitřních bezdrátových detektorů pohybu. Ostraha tak velmi účinně eliminuje zbytečné zásahy při planém poplachu. Především v místech, kde může spustit poplach zvíře, či teplotní podmínky.   Bezkonkurenční tam, kde hrozí velmi dlouhé výpadky napájení. Malá sada baterií do ústředny má výdrž chodu až až 1 rok. S větší sadou baterií umí ústředna pracovat bez napájecí sítě až 4 roky. Tam, kde je napájecí síť, tam baterie slouží při jejím výpadku, či dočasném vypínání.       Ve vnitřním provedení je systém určen pro běžné provozovny. Ve venkovním provedení ústředny pak i pro odlehlé objekty, sklady, úložiště stavební techniky, stavby bez stálých el. přívodů el. energie.    Systém je nyní určen do PCO - pultu centralizovaného střežení výrobce NAM, později s možností využívat dohledovou aplikaci v mobilních telefonech. SIM je v režii PCO. Možnost instalace až 25 různých bezdrátových periferií, především detektorů pohybu s integrovanou kamerkou.

 

Pozn:  Pro nejmenší bezdrátové aplikace v malých bytech a domcích je možné využít i minialarm ePIR. Prostě jen dvojitý pohybový detektor s integrovanou centrální jednotkou vč. GSM modulu, event. přídavný bezdrátový dvojitý detektor pohybu, bezdrátový magnetický spínač, siréna... Ovládání prozvoněním u příležitostného zapínání, nebo dálkovými ovládači. Jde o minimální řešení, které cílí na cenu v profi kvalitě. Komfort, jako dělené střežení pro spánek a podobné funkce výše uvedených systémů nečekejte. Rozhodně ale obstojí v kategorii bezproblémové minimum. Určeno především pro volání na privátní telefony, event. s možností jednoduchého připojení na PCO. Budete potřebovat vlastní SIM.

 

Poklepem na název, či obrázek u systému budete přesměrování na detailní informace o systému.

Pro rozhodnutí o nutné technologii je důležitá jak kapacita, tak i funkčnost. Proto nabízíme více systémů, abychom mohli splnit všechny Vaše požadavky na řešení ochrany majetku a zdraví.