váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Nové trendy v kamerových systémech:

Hlavní a revoluční novinkou je oživení stávajících analogových systémů na koaxiálních kabelech. I v nejdostupnější HD analog kategorii máte k dispozici 2 Mpx (FullHD) kamery. Vyšší umí až 8 Mpx. Hlavním benefitem je cena a dlouhodobá spolehlivost. U každé řady můžeme vybírat z ekonomických profi kamer s jednoduchou optikou, nebo vyšší řady s nastavitelným automatickým objektivem. Speciální řada HD analog kamer s velmi vysokou citlivostí, nebo panoramatickým objektivem přibližuje možnosti HD analog profi IP kamerám střední kategorie.


Skvělá je variabilita nových videorekordérů - nové HD analog kamery nyní až 8 Mpx mohou pracovat vedle dosluhujících původních kamer s rozlišením cca 0,4 Mpx u méně významných pohledů... Nabízí se tak snadná postupná rekonstrukce původních kamerových systémů. Jednoduše - pouhou výměnou kamer přes stávající koaxiální kabel + výměna videocentra... K dispozici jsou hned 4 funkční řady v různé kapacitě. U HD analog záznamových center mohou být navíc připojeny i IP kamery někde na počítačové síti. To významně rozšiřuje možnost snadno instalovat kamery tam, kam je složité zavést přímý kabel. 

 

Na snímku je vidět nárůst v rozlišení původních kamer 0,4 Mpx, přes 1,3 Mpx na a nyní nejvíce používaných 2 Mpx-FullHD kamer. U 4 Mpx je to 2x více, u 8 Mpx je to 4x více. Pro rozlišení značky vozidla, či obličeje je nutné cca 260px/1m šíře záběru a tak čím více Mpx, tím větší je účinná rozlišovací plocha.  

 

 

 

 

 

 Další novinkou jsou IP videotelefony s propojením dvojlinkou v jedné aplikaci s kamerami. Oproti analogu získáváme variabilitu počítačové sítě. Jakékoli přesměrování je snadné, navíc získáváme videotelefonní funkce do PC a přes aplikace i do mobilních telefonů a tabletů (Android i APPLE). Společné zobrazení IP videotelefonů a IP kamer se společným nahráváním tvoří jeden bezpečnostní celek budovy, či celého areálu. Skvělá je panoramatická kamera videovrátníka - nikdo se Vám před otevřením neschová...

Jak se začít orientovat v nabídce?

Nejdůležitější funkční předpoklad je správná volba rozlišení záznamu. V podstatě jde o určení hustoty pixelů na 1m šíře záběru v cílovém záběru určeným šíří záběru objektivu.  Napravo 

vidíme možnosti při dané hustotě pixelů (px)/1m. Blíže ke kameře rozlišení roste, ale vše se do záběru nevejde. Dále od cílového záběru máme ještě širší pohled, ale rozlišení rapidně klesá. 

Pak nepomůže ani digitální zoom, jak vidíte u rozlišení 65 pixelů/1m. Volba rozlišení a počtu kamer není od nás jen odhad, ale určení předpokladu dle poskytnutých informací. Následně určíme technologii systému, výkonnostní a funkční kategorii záznamového centra a kamer. Je z čeho vybírat.

Další volbou je funkční a výkonová úroveň videocentra a kamer. Více v jednotlivých kategoriích naší nabídky...