váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Nové trendy v kamerových systémech:

Hlavní a revoluční novinkou je oživení stávajících analogových systémů na koaxiálních kabelech. I v nejdostupnější HD analog kategorii máte k dispozici 2 Mpx (FullHD) kamery. Následuje řada 5, nebo 8 Mpx. U každé řady můžeme vybírat z ekonomických profi kamer s jednoduchou optikou, nebo vyšší řady s nastavitelným automatickým objektivem. Speciální řada HD analog kamer s velmi vysokou citlivostí, nebo panoramatickým objektivem přibližuje možnosti HD analog profi IP kamerám.


Skvělá je variabilita nových videorekordérů - nové HD analog kamery nyní až 8 Mpx mohou pracovat vedle dosluhujících původních kamer s rozlišením cca 0,4 Mpx u méně významných pohledů... Nabízí se tak snadná postupná rekonstrukce původních kamerových systémů. Jednoduše - pouhou výměnou kamer přes stávající koaxiální kabel + výměna videocentra... K dispozici jsou hned 4 funkční řady v různé kapacitě. U HD analog záznamových center mohou být navíc připojeny i IP kamery 2 Mpx, resp. 4Mpx u Hybrid až 8 Mpx někde na počítačové síti. To významně rozšiřuje možnost snadno instalovat kamery tam, kam je složité zavést přímý kabel. 

Na snímku je vidět nárůst v rozlišení původních kamer 0,4 Mpx, přes 1,3 Mpx na a nyní nejvíce používaných 2 Mpx-FullHD kamer. Ještě vyšší možnosti dává nejnovější řada HD analog i IP kamer. 

Významnou novinkou na poli ekonomických IP kamer s jednoduchou optikou jsou vedle 2 Mpx nové 5 Mpx a 8 Mpx kamery. Jsou dostupné i pro malá ekonomická řešení s požadavkem na kontrolu větších ploch. Už i zde je k dispozici řada důležitých střežících funkcí, jako detekce obličeje, překročení čáry, ztracený/zapomenutý předmět, analýza chování...

Nové funkce a možnosti jsou i u nové vyšší řady ekonomických IP kamer s motorzoom a autoiris objektivy.

Pokud potřebujeme např. detekci obličeje, rozpoznání ztraceného/ přidaného předmětu, je k dispozici nová řada SMART IP kamer s velmi širokým rozsahem světla/stínu v obraze. Specialitou je verze s ultracitlivým čipem - vidí barevně  i tam, kde je pro lidské oko tma...

Novinka v oblasti ANALOG videotelefonů: 2-drátové videotelefony v základní sestavě umožní video komunikaci s příchozími. A to i na starých revidovaných rozvodech s jednoduchými zvonky. 7" LCD stanice zobrazí návštěvníka, navíc umožní přes interface sledovat průchod pomocí přídavných kamer. Neodbavené návštěvy se uloží do paměti videotelefonu, odbavené pak mohou být na záznamu HD analog kamerového systému. Přes jiný interface je možno přesměrovat volání i na pobočkový telefon v budově, nebo přes GSM modul kamkoli. Tedy i na starých rozvodech kompletní audio/video systém objektu!

Revoluční novinkou jsou IP videotelefony. Oproti analogu získáváme variabilitu počítačové sítě. Jakékoli přesměrování je snadné, navíc získáváme videotelefonní funkce do PC a přes aplikace i do mobilních telefonů a tabletů (Android i APPLE). Novinkou u IP videotelefonů je dvojdrátové připojení monitoru a vstupní jednotky k centrální jednotce s LAN rozhraním. Společné zobrazení IP videotelefonů a IP kamer se společným nahráváním tvoří jeden bezpečnostní celek budovy, či celého areálu.

 

Jak se orientovat v nové technice?

Nejdůležitější funkční předpoklad je volba rozlišení záznamu. V podstatě jde o určení hustoty pixelů na 1m šíře záběru v cílovém záběru určeným šíří záběru objektivu.  Napravo vidíme možnosti při dané hustotě pixelů (px)/1m. Blíže ke kameře rozlišení roste, ale vše se do záběru nevejde. Dále od cílového záběru máme ještě širší pohled, ale rozlišení rapidně klesá. Pak nepomůže ani digitální zoom, jak vidíte u rozlišení 65 pixelů/1m. Volba rozlišení a počtu kamer není od nás jen odhad, ale určení předpokladu dle poskytnutých informací. Následně určíme technologii systému, výkonnostní a funkční kategorii záznamového centra a kamer. Je z čeho vybírat.

Ekonomické HD analog kamerové systémy: 

Pro domácnosti a malé provozovny: Základní ekonomická řada videocenter pro 4, 8, nebo 16  HD analog kamer do 2 Mpx,  až  IP kamery 2 až 4Mpx.

Obytné domy a běžné provozovny: Vyšší ekonomická řada videocenter pro 4, 8, nebo 16  HD analog kamer do 2 Mpx umožní připojit i jednu až dvě IP kamery do 2 až 6Mpx, navíc přes vstupy a výstupy propojení se zabezpečovací signalizací a automatizací domácnosti... 

Střežení velkých ploch: Nejnovější profi výkonná řada rekordérů pro až 8 Mpx  HD analog kamery umožní připojit 2 i více až  8 Mpx IP kamer. 

Průmyslové aplikace, budovy: Nejvyšší řada HD analog má možnost kombinovat HD analog a IP kamery v jakémkoliv poměru. Pro zjednodušení přímé práce s videocentrem ostrahy je u větších aplikací k dispozici verze pro až 32 ks IP, či HD analog kamer... vyšší systémy pak s centrálním monitorovacím centrem slučujících více videorekordérů.

Ekonomické IP systémy:

Tam, kde není možné kombinovat ekonomické IP kamery s cenově dostupnějšími kamerami HDanalog, použijeme čistě IP videocentra pro 4, 8, 16, nebo až 32 IP kamer. V provedení s PoE umožní napájení blízkých kamer přímo ze záznamového zařízení s obrazem po jediném datovém kabelu. IP kamery se mohou vlivem rušení zastavit, proto pro profi instalace navrhujeme switch s kontrolou chodu kamer s automatickým restartem PoE portu... I ekonomická videocentra mají výstup na Full HD/4K monitor, největší i pro 2 monitory. Pomocí počítačové sítě můžete využít možnost vzdáleného připojení přes počítač/tablet/telefon. Dále je možné využít sw aplikaci pro dohled nad více systémy najednou... Více ZDE

IP kamery vyšší třídy - jako řeší doplnění funkčnosti u IP ekonomických systémů, nebo pro celé systémy v jiné výkonnostní dimenzi. Takové systémy již mají rozpoznávání SPZ, obličejů, předmětovou a prostorovou detekci... Centrální dohled na PC zpravidla v několika úrovních (centrální dispečink/ostraha, management, nebo i jen několik kamer pro dané pracoviště). Zde se již naplno využívá řízení práv přístupu dle přidělených kompetencí. Více ZDE

Pokud si chcete nabídku prvků porovnat nejen v ceně, ale získat i speciální technické informace pro komplexní posouzení nabídky, poklepejte na následující odkaz: Více o postupu při volbě technologie CCTV.