váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Televizní, rozhlasový a satelitní příjem přes společnou anténu v bytových domech:

Společná televizní anténa odstraňuje divoce rozmístěné antény na domě. U starších obytných domů je to v praxi tak, že starý průchozí koaxiální kabel je již nevyhovující. Znamená to instalovat nový - ne průchozí, ale paprskovitě ke každému bytu zvláště.

Nic složitého, je ale potřebná předešlá domluva s vlastníky a nájemníky. Pokud je většinový zájem o kvalitní a moderní řešení s možností připojit TV, rádio i satelitní příjem, pak se na nás můžete obrátit.

Paprskovitý rozvod a jeho výhody:
Nemusí si jej instalovat každý, jen ti, co mají zájem. Do větších bytů i několik anténních svodů společných antén... V centrální části je možné modulárně instalovat běžný digitální  TV/R příjem s patřičným zesílením a rozbočením na byty. Dále je možné připojit společnou satelitní anténu a tak mít možnost na tomto rozvodu jen zakoupit kartu do satelitního přijímače dle výběru poskytovatele. Podle množství připojených svodů pro zásuvku se vybavuje centrum ještě o multipřepínače, které zajistí společné sledování satelitního příjmu více uživateli bez vzájemného ovlivňování.

Podobně řešíme společnou anténu i pro běžné rodinné domy - tam je standardem několik svodů. Dnes i souběžný datový kabel pro počítačovou síť, pokud nechcete vše přes WiFi. U obrazu je kabel vždy výhodou. 

Prakticky vychází cena centrální části pro pozemní vysílání  TV/R cca 15 až 20 tis. Kč bez DPH 15% a 21%. Při přidání satelitního příjmu + cca 10 tis. Kč a na každé 4 odbočky pro TV/R+SAT 4 tis- Kč bez DPH 15%. Celé toto skládací modulární řešení umožňující postupnou výstavbu. Kabeláž je pak naceněna dle podmínek pro její uložení (stoupačky, lišty...) cca 2 až 3 tis. Kč bez DPH 15% na byt i se zásuvkou (řeší se většinou průměr na byt). To znamená cca 3 až 4 tis. Kč bez DPH na každý byt při kompletním řešení a je možné připojovat i satelitní HD příjem... Tak to v praxi vychází a je to nutné předjednat na společné schůzi. Neženeme se do soupeření s meloucháři, ale jsme v relaci odborných firem, se zárukou servisní dostupnosti.

Podrobné technické řešení nahrazující projekt zdarma neděláme. To není v našich silách a zbytečně by to zvedalo cenu ostatních zakázek. Vážným zájemcům poskytujeme obchodní nabídku na rámcové řešení. Cena kabeláže odhadem v reálné částce. Účtuje se dle jednoduše kontrolovaných výkonů. Při požadavku na přesnou cenu a přesné určení prací předem, především u velkých akcí, lze objednat projektovou přípravu za domluvenou cenu. Buď od nás, nebo od specializované projektové kanceláře.

Jsme menší instalační firma se stálými zaměstnanci. Se zajištěným servisem, zárukami a především mnohaletou historií. Za námi jsou již tisíce instalací slaboproudých systémů od malých po velké. Vždy s ohledem na kvalitu, přiměřenost a solidní jednání, které v praxi znamená, že si nás zákazníci předávají. To nás velmi těší a takto chceme pokračovat dále. Pokud máte zájem o nabídku takových služeb, jsme tu pro Vás.