váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Systémové řešení pro školní zařízení:

Videotelefony / identifikace vstupu / kamery:

V základu se nejčastěji jedná o modulární moderní dvojdrátový domovní videotelefon s dálkovým otevřením vstupních dveří. Kabeláž se provede nová, nebo se upraví původní využitelná část. Do zvoleného, nebo modulárního tabla je možno integrovat čtečku čipů, či klávesnici.

Důležitá je systémová kompatibilita, která umožní vzájemné propojování systémů pro účinné zvýšení bezpečnosti vstupů. V ne poslední řadě též možnost snadného smazání čipu i bez počítače, zrovna tak přidání jen několika čipů. Vedle toho pak i snadná správa mnoha set čipů pomocí počítače se zálohováním nastavení oprávnění a databáze čipů.

Videotelefony:

Novinka v oblasti ANALOG videotelefonů: 2-drátové videotelefony v základní sestavě umožní video komunikaci s příchozími.  7" LCD stanice zobrazí návštěvníka, navíc umožní přes interface sledovat průchod přes přídavné kamery. Neodbavené návštěvy se uloží do paměti videotelefonu, odbavené pak mohou být na záznamu HD analog kamerového systému. Přes jiný interface je možno přesměrovat volání i na pobočkový telefon v budově, nebo přes GSM modul kamkoli. Tedy i při ekonomických požadavcích dostupný kompletní audio/video systém objektu!

Revoluční novinkou jsou IP videotelefony. Oproti analogu získáváme variabilitu počítačové sítě. Jakékoli přesměrování je snadné, navíc získáváme videotelefon do PC a především i do mobilních telefonů a tabletů (Android i APPLE). Možnost zobrazení IP kamer a společné nahrávání tvoří z IP videotelefonů a IP kamer jeden celek na počítačové síti budovy i celého areálu.

 

Kamerové systémy pro školy:

Nabídneme Vám systém, který je pro vás dle zkušeností z praxe optimální a obvyklý pro dané řešení. Nemusíte se bát, že na něco zapomeneme, děláme to mnoho let. Začínáme volbou rozlišení záznamu tak, aby při incidentu nepřišlo rozčarování z marné investice. Bohužel, to je realita většiny systémů vybíraných jen s ohledem na cenu. Napravo vidíte, kolik pixelů na 1 m potřebujete, abyste zístali podobiznu pachatele. Bez dodržení této zásady je vše marné. V podstatě jde o určení hustoty pixelů na 1m šíře záběru v cílovém místě. Napravo vidíme možnosti při dané hustotě. Blíže ke kameře od cílového místa se nevejde vše do záběru, dále pak již rozlišení klesá. Pak nepomůže ani digitální zoom, jak vidíte u rozlišení 65 px/1m. Volba rozlišení a počtu kamer není od nás jen odhad, ale určení předpokladu dle poskytnutých informací. 

Ekonomické HD kamerové systémy: V ceně původních kamer nabízíme HD analog s kamerami až 3 Mpx - to je oproti původním 0,4 Mpx revoluční nárůst v rozlišení a rozpoznání pachatele. Univerzální záznamová videocentra od 4 do 16 HD kamer uspokojí běžné nároky i v nejdostupnější produktové řadě. Odolné kamery v polokulovitých krytech většinou předčí očekávání. Demontáž kamery, nebo porucha je signalizována. Přes zabezpečovací systém je předán poplach na pult centralizovaného střežení. Všechna videocentra mají výstup na Full HD monitor, s možností vzdáleného připojení přes počítač/tablet/telefon. Díky možnosti připojovat i starší analogové typy kamer, jsou ideální pro modernizaci původních kamerových systémů s koaxiálními kabely. Původní kamery pak mohou být ještě na místech s malými požadavky na rozlišení, než doslouží. Napájení kamer je po jednom kabelu z centra se snadným zálohováním při výpadku napájecí sítě. Více ZDE.

Rozhlasový systém:

Pokud je předepsán požární evakuační rozhlas v požární zprávě budovy, musí se instalovat toto zařízení s požadovanou certifikací se 100V rozvody. Pokud není předepsán, je možné instalovat standardní ozvučovací a vyvolávací rozhlas jak se 100V rozvody, tak nyní i IP systémy. Výhodné propojení rozhlasu a vyzvánění řeší více funkcí najednou v obou variantách systémů. Vše pak řídí ústředna s přijímačem přesného času. Instalujeme zařízení dle projektu a platné legislativy ve vysokém standardu. Jak požární, tak standardní systémy s moderními funkcemi otevřené pro další modernizaci a rozšíření.