váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Systémy pro velké komerční, veřejné budovy a podniky:

   Cílem je zajistit střežení důležitých i rozsáhlých prostor s odděleným ovládáním, s možností přidělování práv dle oprávnění vstupu. Často je v zabezpečovacím systému integrována kontrola vstupu. Nekompromisní kvalita, dlouhá životnost a homologace pro vysoká rizika napadení tvoří přidanou hodnotu investice.

   Přenos poplachu je realizován na PCO - pult centralizované ochrany buď v podniku, nebo externí službou. Případně v kombinaci externí PCO + místní ostraha. U menších podniků a budov a areálů je zásah realizován externí službou PCO s výjezdovou hlídkou.

U velkých objektů je nutný integračního software pro dispečink. Sdružuje již i další systémy (EPS, MaR, CCTV ...)   

Důraz je kladen na kontrolu chodu a správu systémů pomocí počítačových aplikací a některé funkce pro bezpečnostní manažéry nově pak i pomocí aplikací v mobilních prostředcích.

 Jaké systémy instalujeme nejčastěji?

Jablotron JA-100+  Tak trochu jiný, český přístup k řešení univerzálního systému. Komfortní GSM a IP komunikace je přímo integrována. Nyní je systém dost velký i pro velké obytné, kancelářské a hospodářské prostory pro úroveň až středních rizik napadení s až 600 uživateli. Až 120 bezdrátových detektorů/prvků, 260 sběrnicových detektorů/prvků, 15 subčástí... Kompletní řada bezdrátových detektorů nemá konkurenci. Sběrnicové detektory, vstupní/výstupní moduly doplní možnosti použití i při drátovém, či kombinovaném provedení. Díky čtečkám vytvoříte levný jednoduchý přístupový systém s velmi snadnou správou. Díky geniálně pojatému systému ovládání můžete čipem a prosvětlenými tlačítky jednoduše ovládat a letmým pohledem kontrolovat stav více subčástí i ve velké provozovně. Snadno, čipem a jedním stiskem zapne správnou část i uklízečka...

Tento systém umí posílat fotoverifikaci poplachové situace. Přes SIM v ústředně snímky 0,3 Mpx fotočidlem, či fotokamerkou ve venkovním krytu. Nebo přes Internet a Cloud IP kamerami videosekvence ve FullHD rozlišení. Záznam v základu jen poplachové snímky/10 posledních videosekvencí, nebo volitelný záznam v Cloud Jablotron dle smlouvy na 3, nebo 7 dnů. Je to funkce, která podstatně omezí plané výjezdy v místech s výskytem zvěře, drobných živočichů...  Pro Videodohled z bezpečnostního centra je možný jak Cloud Jablotron, tak i jiný moderní kamerový systém s vlastním záznamem na videorekordér.

 

Leták JA-100 - základní info.pdf

Katalog jednotlivých prvků JA-100.pdf

 

Pro objekty s požadavkem na ochranu před vyššími riziky napadení a rozlehlé instalace je tu nejčastěji  GALAXY DIMENSION - nabídne modulární výstavbu až 512 detektorů, 32 subčástí, až 32 el. otevírání dveří. Jde o nejčastěji instalovaný systém pro větší budovy a instituce, i pro menší areály. Propojování je pak možné pak i optikou. Ve spolupráci s integračním sw Winpak, či C4 spojí zabezpečení, kamery, kontrolu průchodu a další systémy do jednoho operátorského pracoviště. Pro malé aplikace je určena řada GALAXY FLEX  optimalizovaná na menší satelitní systémy v areálu. Také pro jednotnou obsluhu různě velkých poboček. Ale i pro domácí použití, pokud jste na GALAXY zvyklí z pracoviště ...). Běžnou obsluhu zajistí LCD klávesnice s možností RFID čtečky čipů, u sofistikovanějších či maximálních požadavků je vhodnější LCD dotykový grafický panel, též s možností RFID čtečky...

Tam, kde systém Galaxy končí, tam začíná velký průmyslový a rezidenční systém MB SECURE. Modulárně lze sestavit systém pro až 2000 detektorů, 256 subčástí, až 1000 el. otevírání dveří. Jde o velmi výkonný systém pro velké budovy a instituce, pro areály. Využití najde nejen pro velkou kapacitu, ale i v menších aplikacích pro nejrůznější individuální požadavky uživatelů. Tyto lze jednoduše a velmi rychle ovládat pomocí funkčních tlačítek spouštějící automatické funkce s makry. Ve spolupráci s integračním sw Winmag spojí bezpečnost, kontrolu technologie a další systémy integrované kontroly velkých budov a areálů na jednom dispečerském pracovišti. Zde již počítejte s důkladnou projektovou přípravou, laděním programu na složité požadavky v několika etapách a u integračního sw s doprogramováním na Vaše podmínky.

Všiměte si jednotlačítkové volby pro ovládání subčásti/akce s vlastní signalizací stavu. Jde o podobné řešení jako u menšího Jablotronu JA-100 - geniálně jednoduché a přehledné jedním pohledem. Tlačítková tabla se dají sestavovat do celků s mnoha subčástmi a tak mít rychlý přehled o stavu systému na vrátnici, u vstupů do budov. Podobně je možno pracovat na obrazovkovém tablu, tam je ale zapotřebí přepínat mezi obrazovkami. Obrazovka dotykového panelu je ale elegantnější na manažerském pracovišti...

Poklepem na název systému budete přesměrování na detailní informace o systému

Pro rozhodnutí o nutné technologii je důležitá jak kapacita, tak i funkčnost. Proto nabízíme více systémů, abychom mohli splnit všechny Vaše požadavky na řešení ochrany majetku a zdraví. Vedle kabelové instalace mají všechny i bezdrátovou nástavbu s možností instalace v náročných interiérech bez stavebních úprav.