váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Systémy pro obytné domy:

Videotelefony / identifikace vstupu / kamery:

V základu se nejčastěji jedná o modulární moderní dvojdrátový domovní telefon s dálkovým otevřením vstupních dveří. Kabeláž se provede často jen jako repase původní a tím se ušetří nejen investice, ale i klid v domě. Do modulárního tabla je možno integrovat čtečku čipů, či klávesnici, nebo i kameru.

Důležitá je systémová kompatibilita, která umožní vzájemné propojování systémů pro účinné zvýšení bezpečnosti vstupů. V ne poslední řadě též možnost snadného smazání čipu i dálkově, zrovna tak přidání jen několika čipů. Vedle toho pak i snadná správa mnoha set čipů pomocí počítače se zálohováním a nastavení oprávnění.

Dnes již standardní čipový systém je výhodné propojit se zabezpečovacím systémem, aby při poškození byly předány poplachové zprávy. Pak je možno nejen otevírat, ale i střežit společné prostory s jednoduchým ovládáním čipem. Zase o něco příjemnější žití, když se nemusíte bát o kočárky a kola... Pro bytové domy je dnes optimální systém APSmini+ ve spojení se zabezpečovacím systémem Jablotron JA-100 , nebo u nejmenších aplikací s GSM pagerem. Důraz je zde kladen na jednoduchost obsluhy a snadné dálkové nastavení parametrů. Řídící jednotku pro kontrolu vstupu je možné rozšířit o další logické jednotky, vč. možnosti ovládání výtahu. K dispozici vč. přehledného dohledového a administračním software. Spolku s kamerami a samozamykacím zámkem vytvoří bezpečnou hráz proti neoprávněnému vstupu. Samozamykací zámky mají mechanické otevírání klikou zevnitř s funkcí antipanik při požáru apod. Zvenčí odemyká čipový systém.

 

 V systému mohou být zařazeny i videotelefony. Tak je možné na přání do některých bytů, nebo jen k domovníkovi instalovat i vizuální náhled na návštěvy a nezvané pak snadno nevpustit. Systém je propojen se zvonky u bytů, před společnými chodbami mohou být další menší tabla...

 

 

 

 

 

 

Kamerové systémy pro obytné domy:

Nabídneme Vám systém, který je pro vás dle zkušeností z praxe optimální a obvyklý pro dané řešení. Bereme v potaz specifika obytných domů i vůči legislativě. Nemusíte se bát, že na něco zapomeneme, děláme to mnoho let. Začínáme volbou rozlišení záznamu tak, aby při incidentu nepřišlo rozčarování z marné investice. Bohužel, to je realita většiny systémů vybíraných jen s ohledem na cenu. Napravo vidíte, kolik pixelů na 1 m potřebujete, abyste získali podobiznu pachatele. Bez dodržení této zásady je vše marné. V podstatě jde o určení hustoty pixelů na 1m šíře záběru v cílovém místě. Blíže ke kameře od cílového místa se nevejde vše do záběru, dále pak již rozlišení klesá. Pak nepomůže ani digitální zoom, jak vidíte u rozlišení 65 px/1m. Volba rozlišení a počtu kamer není od nás jen odhad, ale určení předpokladu dle poskytnutých informací. 

Ekonomické HD kamerové systémy: V ceně původních kamer nabízíme HD analog s kamerami 2 až 5 Mpx - to je oproti původním 0,4 Mpx revoluční nárůst v rozlišení a rozpoznání pachatele. Ekonomická záznamová videocentra od 4 do 16 HD kamer uspokojí běžné nároky i v nejdostupnější produktové řadě. Pro větší řešení je pak k dispozici universální systém HDanalog/IP pro až 32 kamer. Odolné kamery v polokulovitých krytech většinou předčí očekávání. Demontáž kamery, nebo porucha je signalizována. Přes zabezpečovací systém/pager předá GSM modul poplach na naprogramované telefony, event. i na pult centralizovaného střežení. Je možné volit úroveň střežení od dispečerské služby, přes částečné střežení až po kompletní bezpečnostní službu s výjezdem hlídky bez tel. avíza. Všechna videocentra mají výstup na Full HD monitor, s možností vzdáleného připojení přes počítač/tablet/telefon. Díky možnosti připojovat i starší analogové typy kamer, jsou ideální pro modernizaci původních kamerových systémů s koaxiálními kabely. Původní kamery pak mohou být ještě na místech s malými požadavky na rozlišení, než doslouží. Napájení kamer je z centra se snadným zálohováním při výpadku napájecí sítě. Více ZDE.