váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Provozovny a obchody

Cílem je především zajistit střežení při odchodu. Důležitá je možnost vyslání tísňové zprávy, často ve spolupráci s kamerami. Výhodná je i ochrana před požárem tam, kde není požární zprávou předepsána specializovaná EPS - el. požární signalizace.

Často je požadováno oddělené ovládání částí dle přidělených kompetencí.

Přenos poplachu je realizován na PCO - pult centralizované s výjezdovou hlídkou, nebo jen voláním na Vaše mobilní telefony. Vedle sirén je možné instalovat i kouřové clony atd.   

Jaké systémy instalujeme nejčastěji?

Nejvíce žádané pro komfort obsluhy a dálkový dohled:

Jablotron JA-100+  Tak trochu jiný, český přístup k řešení univerzálního systému. Komfortní GSM a IP komunikace je přímo integrována. Ve 2 verzích je menší systém s až 50 prvky/50 uživateli určen byty, rodinné domy, obchody... . Větší i pro velké obytné, kancelářské a hospodářské prostory pro úroveň až středních rizik napadení s až 600 uživateli. Až 120 bezdrátových detektorů/prvků, 260 sběrnicových detektorů/prvků, 15 subčástí... Kompletní řada bezdrátových detektorů nemá konkurenci. Sběrnicové detektory, vstupní/výstupní moduly doplní možnosti použití i při drátovém, či kombinovaném provedení. Díky čtečkám vytvoříte levný jednoduchý přístupový systém s velmi snadnou správou. Díky geniálně pojatému systému ovládání můžete čipem a prosvětlenými tlačítky jednoduše ovládat a letmým pohledem kontrolovat stav více subčástí i ve velké provozovně. Snadno jedním stiskem zapnete např. zavlažování, osvětlení... je to jednoduché i pro děti a seniory.

Tento systém umí posílat fotoverifikaci poplachové situace. Buď fotokamerkou ve vnitřním detektoru pohybu, nebo samostatnou kamerkou, která může být ve venkovním krytu. Nejde o kamerový systém, má malé rozlišení, ale je to funkce, která podstatně omezí plané výjezdy v místech s výskytem zvěře, drobných živočichů...  Pro plný Cloud kamerový systém FullHD jsou pak určeny IP kamery s firmware Jablotron. Tam je již k dispozici vysoké rozlišení využitelné pro identifikaci pachatele....

 

Leták JA-100 - základní info.pdf

Katalog jednotlivých prvků JA-100.pdf

 

Často žádané pro jednoduchou instalaci a ovládání především dálkovými ovladači, mobilní aplikací...

Hlavní předností čistě bezdrátového systému AJAX je široký sortiment detektorů, sirén, modulů v bílé, či černé barvě a možnost provázání živého náhledu IP kamerami při poplachu. IP Kamery různých výrobců s podmínkou RTSP stream (umí drtivá většina moderních kamer) a pevné IP adresy internetové přípojky (pokud ji nemáte, přidělují ji všichni poskytovatelé Internetu za rozumný poplatek). Ovládání je jednoduše dálkovým ovladačem, při více subčástech a více uživateli též aplikací a zjednodušenou dotykovou bezdrátovou klávesnicí.

Moderní systém AJAX je velice účinným zabezpečením domácnosti, kanceláří, prodejen... Certifikace Ajax prvky.pngdle evropských norem je výbornou referencí pro instalaci perspektivního bezproblémového řešení. Řídící jednotka slouží jako bezdrátové pojítko s jednotlivými bezdrátovými senzory, ovladači, klávesnicemi, sirénami a moduly pro ovládání spotřebičů. V případě vzniku poplachové situace okamžitě informuje uživatele. Nejen vyzváněním, ale i upřesňující informací o místu poplachu a možností náhledu na IP kameru ve vysokém rozlišení. Lze tak vyhodnotit situaci pro přivolání policie bez zbytečných planých poplachů. Nechybí možnost napojení na pulty centralizovaného střežení.

Vynikající design a výběr v bílém, či černém provedení nadchne i náročné milovníky HighTech výrobků.

Často žádané pro rekonstrukce malých systémů při napojení na PCO GSM vysílačem:

U malých, běžných obchodů apod. s klasickými požadavky na provedení  postačí  PARADOX Spectra/Magellan. Modulárně je možné využít až 32 vstupů pro detektory. 2 možné subčásti mohou mít i své částečné zapnutí. Optimální pro náhradu klasické staré ústředny s využitím stávající kabeláže a napojení na PCO přes GPRS vysílač. Možnost bezdrátových prvků. Dle norem a požadavků pojišťoven vyhoví pro objekty s nižším až středním rizikem napadení.                                       

Velkou výhodou tohoto systému je HD videoverifikace poplachu.  Atraktivní je u malých systémů v naznačené konfiguraci, kdy spojení s Cloud dálkovým dohledem zajišťuje kombinovaný detektor s kamerkou ve vnitřním, nebo venkovním provedení. Spojení s internetem po LAN, nebo WiFi...

SWAN a HD detektory.png

Bezdrátová nástavba Magellan pro společné bezdrátové prvky s níže uvedeným vyšším systémem může být instalována i později.  Navíc může být instalován IP komunikátor/GPRS komunikátor pro vyšší funkčnost, než jen přes WiFi videodetektor pro dálkovou správu přes mobilní aplikaci (Android i iOS). 

   

 

Pro menší průmyslové aplikace a objekty s vyššími hodnotami

je nejčastěji používán PARADOX EVO. Modulární konfigurace s možností až 192 vstupů pro detektory, 8 subčástí, 8 x el. otevíraných dveří. Vyhoví i pro vyšší rizika napadení. Výhodná cena pro standardní instalace, ale i elegance při použití LCD obrazovkových panelů zajišťuje systému dlouho místo na trhu v této kategorii. 5, nebo 7" TFT klávesnice je nejen elegantní, ale i velmi zjednoduší ovládání více subčástí... Homologace pro vyšší rizika napadení.

Videoverifikace je zde řešena na úrovni HD IP kamer v detektorech pohybu, vč. záznamu poplachové situace ve vysokém rozlišení. Používá pro ni stejné prvky, jako výše uvedený systém.  Záběry v HD rozlišení 1,3 Mpx je již možno používat na identifikaci pachatele.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro střežení venkovních ploch a pro systémy bez el. přívodů, či s dlouhými výpadky napájení

je určen systém Videofied:  Je to unikátní bezdrátové zařízení pro střežení s požadavkem na videorverifikaci - videopotvrzení narušení. Spolu s poplachem na PCO dojde i 10 sec. video. Ostraha tak velmi účinně eliminuje zbytečné zásahy při planém poplachu. Především v místech, kde může spustit poplach zvíře, či teplotní podmínky.  Je bezkonkurenční tam, kde hrozí velmi dlouhé výpadky napájení. Malá sada baterií do ústředny má celkovou výdrž chodu až 1 rok. S větší sadou baterií umí ústředna pracovat bez napájecí sítě až 4 roky. Tam, kde je napájecí síť, tam baterie slouží i při jejím dlouhém výpadku, či dočasném vypínání.  Ve vnitřním provedení je systém určen pro běžné provozovny a domácnosti. Ve venkovním provedení ústředny pak i pro stavby a úložiště stavební techniky. Jediné použitelné řešení pro stavby bez stálých přívodů el. energie.    Systém je odladěn do PCO - pultu centralizovaného střežení výrobce NAM, nebo vlastním dohledem v mobilních telefonech přes volitelnou aplikaci. Možnost instalace až 25 různých bezdrátových periferií, především detektorů pohybu s integrovanou kamerkou.

 

Poklepem na název systému, či obrázek budete přesměrováni na detailní informace o systému

Pro rozhodnutí o nutné technologii je důležitá jak kapacita, tak i funkčnost. Proto nabízíme více systémů, abychom mohli splnit všechny Vaše požadavky na řešení ochrany majetku a zdraví. Vedle kabelové instalace mají všechny i bezdrátovou nástavbu s možností instalace v náročných interiérech bez stavebních úprav.