váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Provozovny a obchody

Cílem je především zajistit střežení při odchodu. Důležitá je možnost vyslání tísňové zprávy, často ve spolupráci s kamerami. Výhodná je i ochrana před požárem tam, kde není požární zprávou předepsána specializovaná EPS - el. požární signalizace.

Často je požadováno oddělené ovládání částí dle přidělených kompetencí.

Přenos poplachu je realizován na PCO - pult centralizované s výjezdovou hlídkou, nebo jen voláním na Vaše mobilní telefony. Vedle sirén je možné instalovat i kouřové clony atd.   

Jaké systémy instalujeme nejčastěji?

Nejvíce žádané pro komfort obsluhy a dálkový dohled:

Jablotron JA-100+  Tak trochu jiný, český přístup k řešení univerzálního systému. Komfortní GSM a IP komunikace je přímo integrována. Ve 2 verzích je menší systém s až 50 prvky/50 uživateli určen byty, rodinné domy, obchody... . Větší i pro velké obytné, kancelářské a hospodářské prostory pro úroveň až středních rizik napadení s až 600 uživateli. Až 120 bezdrátových detektorů/prvků, 260 sběrnicových detektorů/prvků, 15 subčástí... Kompletní řada bezdrátových detektorů nemá konkurenci. Sběrnicové detektory, vstupní/výstupní moduly doplní možnosti použití i při drátovém, či kombinovaném provedení. Díky čtečkám vytvoříte levný jednoduchý přístupový systém s velmi snadnou správou. Díky geniálně pojatému systému ovládání můžete čipem a prosvětlenými tlačítky jednoduše ovládat a letmým pohledem kontrolovat stav více subčástí i ve velké provozovně. Snadno jedním stiskem zapnete např. zavlažování, osvětlení... je to jednoduché i pro děti a seniory.

Tento systém umí posílat fotoverifikaci poplachové situace. Přes SIM v ústředně snímky 0,3 Mpx fotočidlem, či fotokamerkou ve venkovním krytu. Nebo přes Internet a Cloud IP kamerami videosekvence ve FullHD rozlišení. Záznam v základu jen poplachové snímky/10 posledních videosekvencí, nebo volitelný záznam v Cloud Jablotron dle smlouvy na 3, nebo 7 dnů. Je to funkce, která podstatně omezí plané výjezdy v místech s výskytem zvěře, drobných živočichů...  Pro Videodohled z bezpečnostního centra je možný jak Cloud Jablotron, tak i jiný moderní kamerový systém s vlastním záznamem na videorekordér.

 

Leták JA-100 - základní info.pdf

Katalog jednotlivých prvků JA-100.pdf


Často žádané pro rekonstrukce malých systémů při napojení na PCO GSM vysílačem:

U malých, běžných obchodů apod. s klasickými požadavky na provedení  postačí  PARADOX Spectra/Magellan.  Modulárněje možné využít až 32 vstupů pro detektory. 2 možné subčásti mohou mít i své částečné zapnutí. Optimální pro náhradu klasické staré ústředny s využitím stávající kabeláže a napojení na PCO přes GPRS vysílač. Možnost bezdrátových prvků. Dle norem a požadavků pojišťoven vyhoví pro objekty s nižším až středním rizikem napadení.  Bezdrátová nástavba Magellan pro společné bezdrátové prvky s níže uvedeným vyšším systémem může být instalována i později.                                      

Velkou výhodou tohoto systému je HD videoverifikace poplachu. Záběry v HD rozlišení 1,3 Mpx je  možno používat na identifikaci pachatele. IP komunikátor/GPRS komunikátor pro plnou funkčnost, WiFi videodetektor pro základní dálkovou správu přes mobilní aplikaci (Android i iOS). Jen přidání detektoru s kamerkou ve SWAN a HD detektory.pngvnitřním, nebo venkovním provedení je velice elegantní. Spojení s internetem po LAN, nebo WiFi... Aplikace má roční, či víceleté předplatné za přijatelnou cenu. Povýšení stávajících systémů s instalací cca 5 let nazpět je bezproblémové, starší ústředny je nutné repasovat.

 

   

 Pro menší průmyslové aplikace a objekty s vyššími hodnotami

je nejčastěji používán PARADOX EVO. Modulární konfigurace s možností až 192 vstupů pro detektory, 8 subčástí, 8 x el. otevíraných dveří. Vyhoví i pro vyšší rizika napadení. Výhodná cena pro standardní instalace, ale i elegance při použití LCD obrazovkových panelů zajišťuje systému dlouho místo na trhu v této kategorii. 5, nebo 7" TFT klávesnice je nejen elegantní, ale i velmi zjednoduší ovládání více subčástí... Homologace pro vyšší rizika napadení objektů s vysokými hodnotami častým důvodem pro instalaci systému EVO.

Videoverifikace je zde řešena stejně jako u výše uvedené základní výrobní řady SPECTRA/MAGELLAN.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Speciální videoalarm - bezdrátové střežení +kamerový systém HIKVISION 

Představujeme novinku čistě bezdrátových systémů především pro vlastní kompletní monitoring.  Snadný je i provoz (Cloud služba Hikvision je bezplatná). Spolu s bezdrátovým kamerovým systémem vytvoří celek se šetrnou instalací. Především tam, kde je již interiér hotov a lišty by nebyly vhodné.

AXIOM a AXIOM PRO jako certifikovaný bezdrátový zabezpečovací systém vyniká ovladači a bezdrátovou klávesnicí se čtečkou čipů s výraznými tradičními symboly funkcí. V minimalistických sestavách je k dispozici typ centrály s integrovanou čtečkou čipů.  Navíc má  hlasové potvrzení oAXIOM.pngvládání, či události v češtině. Na společné klávesnici vidíte stav částí. Je tedy výrazně vhodnější pro ovládání bez soustředění na tuto činnost.  I bez manuálu z většiny víte, co tlačítka znamenají.  Životnost lithiových baterií cca 2 roky, u verze PRO až 5 let. Pro videodohled má centrálka AXIOM vedle lokálního kamerového systému i 2 kanály pro IP kamery pro náhled i poplachové sekvence uložené přímo v ústředně. S poplachem je tak k dispozici i 7 sec. video událost. Vše v  jedné aplikaci... Více v prospektu ZDE.

 

HIKVISION DS-7108NI-K1/W/M

Až 8 kanálový Wi-Fi síťový rekordér. Zabezpečené bezdrátové spojení s Wi-Fi kamerami Hikvision. Rekordér pracuje na vlastní Wi-Fi zabezpečené síti (router, AP). Dvojitá externí anténa nabízí výkonnější a stabilnější signál.

NVR s WiFi.png

Jako každé bezdrátové řešení má WiFi rekordér omezení, proto se také většinou instaluje klasický kabelový kamerový systém, viz část kamery - CCTV: https://www.aunika.cz/ekonomicke-hd-kamerove-systemy

 WiFi kamery: Různé provedení od 2 do 4 Mpx. Specifikujte použití, zhotovíme nabídkuWiFi kamery[1].png

  Jak popisovaný zabezpečovací systém AIOM, tak kamerový systém Hikvision lze instalovat samostatně.

 

Pro střežení venkovních ploch a pro systémy bez el. přívodů, či s velmi dlouhými výpadky napájení

je určen systém Videofied:  Je to unikátní bezdrátové zařízení pro střežení s požadavkem na videorverifikaci - videopotvrzení narušení. Spolu s poplachem na PCO dojde i 10 sec. video. Ostraha tak velmi účinně eliminuje zbytečné zásahy při planém poplachu. Především v místech, kde může spustit poplach zvíře, či teplotní podmínky.  Je bezkonkurenční tam, kde hrozí velmi dlouhé výpadky napájení. Malá sada baterií do ústředny má celkovou výdrž chodu až 1 rok. S větší sadou baterií umí ústředna pracovat bez napájecí sítě až 4 roky. Tam, kde je napájecí síť, tam baterie slouží i při jejím dlouhém výpadku, či dočasném vypínání.  Ve vnitřním provedení je systém určen pro běžné provozovny a domácnosti. Ve venkovním provedení ústředny pak i pro stavby a úložiště stavební techniky. Jediné použitelné řešení pro stavby bez stálých přívodů el. energie.    Systém je odladěn do PCO - pultu centralizovaného střežení výrobce NAM, nebo vlastním dohledem v mobilních telefonech přes volitelnou aplikaci. Možnost instalace až 25 různých bezdrátových periferií, především detektorů pohybu s integrovanou kamerkou.

 

Poklepem na název systému, či obrázek budete přesměrováni na detailní informace o systému

Pro rozhodnutí o nutné technologii je důležitá jak kapacita, tak i funkčnost. Proto nabízíme více systémů, abychom mohli splnit všechny Vaše požadavky na řešení ochrany majetku a zdraví. Vedle kabelové instalace mají všechny i bezdrátovou nástavbu s možností instalace v náročných interiérech bez stavebních úprav.