váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Provozovny a obchody

Cílem je především zajistit střežení při odchodu. Důležitá je možnost vyslání tísňové zprávy, často ve spolupráci s kamerami. Výhodná je i ochrana před požárem tam, kde není požární zprávou předepsána specializovaná EPS - el. požární signalizace.

Často je požadováno oddělené ovládání částí dle přidělených kompetencí.

Přenos poplachu je realizován na PCO - pult centralizované s výjezdovou hlídkou, nebo jen voláním na Vaše mobilní telefony. Vedle sirén je možné instalovat i kouřové clony atd.   

Jaké systémy instalujeme nejčastěji?

Nejvíce žádané pro komfort obsluhy a dálkový dohled:

Jablotron JA-100 až 120 detektorů/prvků, 15 subčástí, komfortní GSM komunikace je přímo integrována. Tak trochu jiný, český přístup k řešení univerzálního systému. Je určen jak pro obytné domy, tak i pro kancelářské a hospodářské prostory pro úroveň nižších, až středních rizik napadení. Kompletní řada bezdrátových detektorů nemá konkurenci. Sběrnicové drátové prvky a vstupní moduly doplní možnosti použití i při drátovém, či kombinovaném provedení. Díky geniálně pojatému systému ovládání můžete čipem a prosvětlenými tlačítky jednoduše ovládat a letmým pohledem kontrolovat stav více subčástí. Snadno jedním stiskem zapnete např. zavlažování, osvětlení... je to jednoduché i pro děti a seniory.

Tento systém umí posílat fotoverifikaci poplachové situace. Buď fotokamerkou ve vnitřním detektoru pohybu, nebo samostatnou kamerkou, která může být ve venkovním krytu. Nejde o kamerový systém, ale je to funkce, která podstatně omezí plané výjezdy v místech s výskytem zvěře, drobných živočichů...  Pro plný Cloud kamerový systém FullHD jsou pak určeny IP kamery s firmware Jablotron. Tam je již vysoké rozlišení využitelné pro identifikaci pachatele.

 

Leták JA-100 - základní info.pdf

Katalog jednotlivých prvků JA-100.pdf

 

Často žádané pro malé systémy, vč. jejich rekonstrukce:

U malých, běžných obchodů apod. s klasickými požadavky na provedení  postačí  PARADOX Spectra/Magellan. Modulárně je možné využít až 32 vstupů pro detektory. 2 možné subčásti mohou mít i své částečné zapnutí. Optimální pro náhradu klasické staré ústředny s využitím stávající kabeláže a napojení na PCO přes GPRS vysílač. Možnost bezdrátových prvků. Dle norem a požadavků pojišťoven vyhoví pro objekty s nižším až středním rizikem napadení.                                       

Velkou výhodou tohoto systému je HD videoverifikace poplachu.  Atraktivní je u malých systémů v naznačené konfiguraci, kdy spojení s Cloud dálkovým dohledem zajišťuje kombinovaný detektor s kamerkou ve vnitřním, nebo venkovním provedení. Spojení s internetem po LAN, nebo WiFi...

SWAN a HD detektory.png

Bezdrátová nástavba Magellan pro společné bezdrátové prvky s níže uvedeným vyšším systémem může být instalována i později.  Navíc může být instalován IP komunikátor/GPRS komunikátor pro vyšší funkčnost, než jen přes WiFi videodetektor pro dálkovou správu přes mobilní aplikaci (Android i iOS). 

   

 

Pro menší průmyslové aplikace a objekty s vyššími hodnotami

je nejčastěji používán PARADOX EVO. Modulární konfigurace s možností až 192 vstupů pro detektory, 8 subčástí, 8 x el. otevíraných dveří. Vyhoví i pro vyšší rizika napadení. Výhodná cena pro standardní instalace, ale i elegance při použití LCD obrazovkových panelů zajišťuje systému dlouho místo na trhu v této kategorii. 5, nebo 7" TFT klávesnice je nejen elegantní, ale i velmi zjednoduší ovládání více subčástí... Homologace pro vyšší rizika napadení.

Videoverifikace je zde řešena na úrovni HD IP kamer v detektorech pohybu, vč. záznamu poplachové situace ve vysokém rozlišení. Používá pro ni stejné prvky, jako výše uvedený systém.  Záběry v HD rozlišení 1,3 Mpx je již možno používat na identifikaci pachatele.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro střežení venkovních ploch a pro systémy bez el. přívodů, či s dlouhými výpadky napájení

je určen systém Videofied:  Je to unikátní bezdrátové zařízení pro střežení s požadavkem na videorverifikaci - videopotvrzení narušení. Spolu s poplachem na PCO dojde i 10 sec. video. Ostraha tak velmi účinně eliminuje zbytečné zásahy při planém poplachu. Především v místech, kde může spustit poplach zvíře, či teplotní podmínky.  Je bezkonkurenční tam, kde hrozí velmi dlouhé výpadky napájení. Malá sada baterií do ústředny má celkovou výdrž chodu až 1 rok. S větší sadou baterií umí ústředna pracovat bez napájecí sítě až 4 roky. Tam, kde je napájecí síť, tam baterie slouží při jejím výpadku, či dočasném vypínání.  Ve vnitřním provedení je systém určen pro běžné provozovny a domácnosti. Ve venkovním provedení ústředny pak i pro stavby a úložiště stavební techniky. Jediné použitelné řešení pro stavby bez stálých přívodů el. energie.    Systém je odladěn do PCO - pultu centralizovaného střežení výrobce NAM, později s možností využívat dohledovou aplikaci v mobilních telefonech. Možnost instalace až 25 různých bezdrátových periferií, především detektorů pohybu s integrovanou kamerkou.

 

Poklepem na název systému, či obrázek budete přesměrováni na detailní informace o systému

Pro rozhodnutí o nutné technologii je důležitá jak kapacita, tak i funkčnost. Proto nabízíme více systémů, abychom mohli splnit všechny Vaše požadavky na řešení ochrany majetku a zdraví. Vedle kabelové instalace mají všechny i bezdrátovou nástavbu s možností instalace v náročných interiérech bez stavebních úprav.