váš dodavatel bezpečnostních
a komunikačních systémů
pro domy a budovy

Vyšší - SMART IP kamerové systémy

Tam, kde nestačí funkčnost ekonomických IP kamer, využijeme speciální profesionální kamery.

SMART kamery s vyšší funkčností instalovanou přímo do kamer nabízíme jako HighTech IP systém, nebo v kombinaci s ekonomickými kamerami na místech, kde využijeme jejich funkce. Co umí? Např. detekci narušení označeného prostoru, počítání osob, překročení čáry, identifikaci ztráty předmětu, detekci obličeje, identifikaci registrační značky vozidla... Navíc mají  vyšší ochranu kamery samotné a více optimalizovaný datový tok obrazu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stále více jsou SMART kamery v provedení s INFRA sensory. Thermo kamery najdou využití v prevenci před požárem vyhlášením varování při překročení povolené teploty zařízení. Spolehlivě vyhlásí poplach při indikaci ohně ještě před zakouřením. Jde o eliminaci nemalých škod, ceny těchto kamer jsou již dostupné i v malých provozovnách.

thermokamery.png

 

 

INFRA kamery s duálním obrazem jsou významným pomocníkem pro rozpoznání narušení pozemku i bez nasvětlení, vidí za listí, trávu. Vidí i v mlze, relativně i v dešti a sněžení - rozhodně zlepší činnost strážní služby. Obzvláště v kombinaci s přenosnými INFRA kamerami.

 

 

 

 

Pro velké aplikace nabídneme kombinace rekordérů s počítačovou nadstavbou. Nejen velmi vysoký výkon a možnosti vysoké integrace s přístupovým systémem, čárovým kódem apod. Široká nabídka IP kamer, inteligentní vyhledáváním v záznamu a nastavení střežení na dálku je zde samozřejmostí. Využijeme buď universální sw aplikace, nebo ještě výkonnější řadu volitelných sw aplikací pro spolupráci managementu na dohledu a analýze činnosti. Výkonné záznamové servery s OS Windows umožní přístup mnoha uživatelům dle přidělených práv.  Aplikace pro dispečink ostrahy umožní multiobrazovkovou kontrolu i rozsáhlých systémů na potřebné úrovni. 

Vedle funkcí SMART se nabízí kamery DarkFighter s ultravysokou citlivostí, nebo LightFighter v velmi vysokou schopností vyrovnávat světelné rozdíly při velmi vysoké citlivosti. Vyplatí se např. u vjezdů do areálů, při střežení důležitých částí objektů apod.. Vidí opravdu více, než lidské oko a tím zvyšuje účinnost ostrahy. Nové střežící funkce s rozpoznáním člověka, či automobilu umožní automatizovat úkony ostrahy a s funkcí rozpoznání obličeje pak nevpustit nezvané osoby. Důležité jsou i kamery se signalizací požáru, nebo lépe ještě s výstrahou nastavené úrovně vysoké teploty. Obraz kombinovaný s infraviděním je dnes velmi žádanou funkcí pro ostrahu i neosvětlených ploch.

 

Speciální kamery

FishEye kamery s rozlišením 2MPix, resp. 4MPix jsou vhodné především pro vzdálený monitoring pomocí chytrých telefonů a tabletů, kde je uvedené rozlišení zcela postačující. Ale samozřejmě skvěle poslouží i v aplikacích, kde je potřeba mít základní přehled o všeobecném pohybu zboží nebo osob a kde detaily zajistí pevné kamery s vyšším rozlišením v daném pohledu. 6 Mpx až 12 Mpx verze je určena pro detailnější náhledy přes PC, či jako náhled na větší prostory. Speciální sw zajistí panoramatické pohledy, či detailní náhledy dle výběru.

Kamery s velmi velkým rozlišením jsou náročné na výpočetní výkon záznamového zařízení.